ZADASZENIA

 

 

Funkcje zadaszeń

 • Przedłużenie sezonu kąpielowego

  Zadaszenia przedłużają sezon kąpielowy o kilka miesięcy - umożliwiają korzystanie z basenu od późnej wiosny do wczesnej jesieni w przypadku nie ogrzewanej wody. Przy dodatkowym ogrzewaniu realny sezon kąpielowy trwa 3 kwartały. Temperatura wody w zadaszonym basene jest wyższa średno o 6-8 stopni.

 • Oszczęgnośc energii

  Wypełnienie poliwęglanem - materiałem o dobrym współczynniku izolacyjności termicznej, zapobiega stratom ciepła ograniczając zużyczie energii potrzebnej do utrzymania odpowiedniej temperatury wody. Dodatkowe oszczędności zapewnia efekt kumulacji ciepła dostarczanego przez energię słoneczną.

 • Czystość

  Zadaszenie chroni basen przed zanieczyszczeniami oraz opadami atmosferycznymi wpływając tym samym na ograniczenie zużycia chemii basenowej i zmniejszenie częstotliwości czyszczenia basenu.

 • Bezpieczeństwo

  Teleskopowe przykrycie zapobiega przypadkowemu wpadnięciu do wody zapewniając bezpieczeństwo dzieciom i zwierzętom domowym. Zamki na klucz uniemożliwiają niekontrolowane korzystanie z basenu.

 

Typy zadaszeń:

Eco

Zadaszenie Eco jest odmianą zadaszenia Wariant Light w którym zrezygnowano ze stosowania prowadnic. Segmenty zadaszenia mają większe kółka które poruszają się bezpośrednio po plaży. Model ten na Międzynarodowych Targach Gdańskich AQUABUD 2005 zdobył nagrodę i dyplom w konkursie Błękitnego Delfina!

Atlanta

Model niski, lekki i dyskretny. Linia harmonizująca z każdym otoczeniem. Łagodne eliptyczne łuki umożliwiają uzyskanie minimalnych wysokości i dużej sztywności konstrukcji. Wykonana ze standardowego profilu 60x40mm.

Classic

Klasyczna linia w połączeniu z nowoczesną technologią i rozsądną ceną. Ergonomiczna i wytrzymała na obciążenia konstrukcja pozwala na korzystanie z basenu przy zasuniętych segmentach nawet zimą. Łukowy kształt zapewnia stabilność elementów oraz gwarantuje łatwość w utrzymaniu czystości. Wykonana ze standardowego profilu 40x60mm.

Wariant

Ten model teleskopowego zadaszenia basenu ogrodowego charakteryzuje się prostymi ściankami bocznymi. Wydłużając ścianki boczne można płynnie regulować wysokość zadaszenia. Wypełnienie poliwęglan PC 4mm lity bezbarwny lub 10mm poliwęglan jednokomorowy bezbarwny , wykonany ze standardowego profilu 40mm x 60mm.

Duo

Niskie przykrycie basenu ze zintegrowanym wysokim przestrzennym segmentem. Dodatkowy większy moduł podwyższa komfort korzystania z basenu ogrodowego przy niesprzyjającej pogodzie.

Delta

Model teleskopowego zadaszenia basenu łączący w sobie cechy wysokiej funkcjonalności i ciekawej formy. Połączenie łuków z pionowymi ścianami umożliwia stworzenie przestrzeni użytkowej wzdłuż 3 brzegów basenu ogrodowego. Model „DELTA” nominowany został do Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2008.

Opera

Zadaszenie oferujące najwięcej przestrzeni. Zapewnia największy komfort korzystania z basenu w chłodne dni. Przestrzeń użytkowa może zostać stworzona wzdłuż każdego z brzegów basenu ogrodowego. Jest jednym z najpopularniejszych modeli Aluna® , nagrodzony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2007. Wykonana ze standardowego profilu 40x60mm.

Art Spa

Model bardzo oryginalny w swej formie, stanowi doskonałą ochronę dla obiektów o niewielkich rozmiarach takich jak elementy domowego SPA. Konstrukcja pozwala na całkowite zsunięcie segmentów.

Admirał

Podwyższone zadaszenie Admiral jest odmianą zadaszenia Wariant, lub Wariant Light o z góry ustalonej wysokości.

Alutaras

Segmenty przesuwane teleskopowo, mocowane do ściany budynku. Bezpieczny, atrakcyjny , poliwęglanowy ogród zimowy z możliwością użycia szkła Wysokie ściany boczne gwarantują pełne wykorzystanie powierzchni, a możliwość dowolnego rozmieszczenia segmentów pozwala dostosować konstrukcję do aktualnych warunków atmosferycznych.

Aluwall płaski

Wysokie zadaszenie wywodzące się z linii Opera, mocowane z jednej strony na ścianie, zaprojektowane z myślą o integracji z istniejącymi elementami architektury. Łukowa konstrukcja zapewnia stabilność oraz utrzymanie czystości przy minimalnych nakładach pracy. Istnieje możliwość wykonania w wersji niskiej opartej na modelu Atlanta.

Aluwall stromy

Aluwal stromy jest odmianą zadaszenia Wariant. Różnica polega na zamontowaniu jednej strony zadaszenia na ścianie. doskonale nadaje się do adaptacji w warunkach istniejących elementów architektury. Posiada niemal pionowe ściany boczne pozwalające na korzystanie z całej powierzchni zadaszonej plaży.

Orion

Model teleskopowego zadaszenia basenu stanowiący połączenie kopuły oraz tunelu, gwarantujący dużą przestrzeń rekreacyjną w chłodne dni. Segmenty tunelu mogą być składane w dwóch kierunkach, co daje możliwość stworzenia dowolnej konfiguracji w zależności od potrzeb lub warunków atmosferycznych. Wykonany ze standardowego profilu 40x60mm.

Pacyfik niski

Model teleskopowego zadaszenia basenu przeznaczony dla szerokich obiektów lecz ze stosunkowo niską wysokością szczytową. Pionowe ściany pozwalają w pełni wykorzystać zadaszoną powierzchnię w całym zakresie szerokości. Zadaszenie wykonane z mocniejszego profilu 50x75 mm. Boczne ścianki są wykonane z giętej poliwęglanowej litej płyty pozwoliło wyeliminować profil kątowy co pozytywnie wpłynęło na względy estetyczne.

Pacyfik wysoki

Model teleskopowego zadaszenia basenu przeznaczony dla dużych obiektów. Pionowe ściany oraz maksymalna wysokość w całym zakresie szerokości pozwala w pełni wykorzystać powierzchnię wokół wszystkich krawędzi basenu. Zadaszenie wykonane z mocniejszego profilu 50x75 mm. Boczne ścianki są wykonane z giętej poliwęglanowej litej płyty pozwoliło wyeliminować profil kątowy co pozytywnie wpłynęło na względy estetyczne.

Seniore

Zadaszenie wywodzące się z popularnego i nagrodzonego modelu Opera, będące jego niższym odpowiednikiem. Stanowi łagodną formę spłaszczonego łuku harmonizującego z otoczeniem.

Ufo

W 2012 roku z okazji 10 lecia firmy wprowadziliśmy na rynek zadaszenie kopułę przeznaczone na okrągłe baseny. Bardzo wytrzymały na obciążenia model, doskonale sprawdzający się jako element chroniący basen przed czynnikami zewnętrznym. Kopuła i podwójne drzwi przesuwne pozwalające na otwarcie do 120 °, umożliwiają zagwarantowanie komfortu nawet w wietrzne dni. Wykonane ze standardowego profilu 40x60mm.

Wariant light

Wariant Light wykonany jest z mocniejszych profili (50x75 mm), segmenty przesuwają się po prowadnicy De Lux XXL. Zastosowana w tym przypadku technologia giętej płyty litej na łączeniu ścianek bocznych z częścią łukową pozwoliło wyeliminować profil kątowy co pozytywnie wpłynęło na względy estetyczne.

Wariant light R1

Wariant Light R1 jest odmianą zadaszenia Wariant Light pozbawioną jednej prowadnicy. Zamiast prowadnicy z jednej strony, segmenty poruszają się na kołach bezpośrednio po plaży.

Nasze realizacje

Zobacz wzory imitacji drewna

Zobacz dane techniczne

 • Wypełnienie

  bezbarwny poliwęglan komorowy o grybości 10 mm z filtrem UV; opcjonalnie poliwęglan barwny lub lity typu szyba, Non Drop lub Easy Clean.

 • System jezdny

  łożyskowane poliamidowe rolki wewnątrz dolnych profili przesuwające się po prowadnicach (Standard - wysokość 28mm, Delux - wysokośc 15mm); liczba torów i szerokość prowadnicy zależy od ilości segmentów. Zadaszenia bez prowadnic, zsynchronizowane segmenty poruszające się na kółkach bezpośrednio po podłożu.

 • Segmenty

  standardowe długości segmentów wynoszą 2,18m lub 2,58m; liczba segmentów zależy od długości zadaszenia; każdy segment przesuwa się niezależnie po własnym torze.

 • Wejście

  dowolnie umiejscowione drzwi (w ścianach bocznych lub czołowych) przesuwane lub otwieran; zamki na klucz.

 • Uszczelnienie

  szczotki lub tworzywo termoplastyczne w dolnych profilach ścian czołowych (wysokość od 4,5 do 14 cm) oraz pasy z materiału termoplastycznego uszczelniające przestrzeń między segmentami.

 • Cechy konstrukcji

  demontowane ściany czołowe, niewidoczny system łączenia profili, zabezpieczenia przed poderwaniem przez wiatr, dwukierunkowy ruch segmentów, w opcji uchylny próg w ścianie czołowej, system aretacji segmentów, elektryczny napęd systemu jezdnego.

Elementy konstrukcji

 • Przeszklenie: bezbarwny poliwęglan jednokomorowy o grubości 10 mm z dwustronnym filtrem UV

 • Kolory: dowolny kolor oraz sposób wykończenia profili:

  • profile malowane proszkowo w dowolnym kolorze wg oznaczeń RAL
  • profile anodowane w kolorze naturalnym (aluminium)
  • prowadnice anodowane w kolorze naturalnym
 • Wejście: uchylane lub przesuwane drzwi dowolnie umiejscowione w ścianie czołowej lub przesuwane boczne wejście w najwyższym segmencie; zamki na klucz.

 • System jezdny: łożyskowane poliamidowe rolki przesuwające się po aluminiowych prowadnicach. Długość prowadnic odpowiada długości zadaszenia. Liczba torów i szerokość prowadnic zależy od ilości segmentów. System jezdny dostępny w 2 wersjach:

  • Standard - wysokość 28 mm
  • De Lux - wysokość 15 mm
  • System bez prowadnic - segmenty przesuwające się bezpośrednio po podłożu
 • Konstrukcja:

  • segmenty o długości od 2,18 m do 2,58 m
  • demontowalne ściany czołowe z przeszkleniem z poliwęglanu
  • uszczelnienia przestrzeni międzysegmentowej z tworzywa termoplastycznego
  • szczotki lub tworzywo termoplastyczne o długości od 4,5 cm do 14 cm w dolnych profilach ścian czołowych
  • blokady zabezpieczające przed poderwaniem przez wiatr

Warunki realizacji zamówień

 • Wszystkie zamówienia realizowane są wg indywidualnych projektów
 • 3-letnia gwaranacja na konstrukcję i 10-letnia na płytę poliwęglanową
 • termin realizacji - do 5 tygodni
Zobacz nasze realizacje
nasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacjenasze-realizacje
marina

promocje

sklep